Okna z drewna – doskonały wybór dla wymagających

Miłośnicy okien wykonywanych z różnych odmian drewna to często osoby, które nastawiają się na naturalne, dobrze sprawdzone rozwiązania, nie uznając rozwiązań stanowiących kompromis. Czy słusznie?

Na pewno okna drewniane mają tę przewagę nad wyrobami z PCV, że w naturalny sposób zapewniają cykl wymiany powietrza w pomieszczeniach różnego typu. Nie musi to jednak w jakimkolwiek stopniu wskazywać, że są nieszczelne. Trzeba mieć na uwadze, że też okna PCV nie mogą być przez cały czas szczelnie zamknięte, ponieważ będzie to sprzyjało zawilgoceniu. Dlatego w wielu modelach są instalowane unikalnego typu odpowietrzniki, co na ogół nie stanowi koniecznego elementu w przypadku okien zrobionych z drewna.
Niepodważalną zaletą okien wykonanych z drewna będzie fakt, że mogą być montowane praktycznie we wszystkich typach budynków. Trudno natomiast wyobrazić sobie dom stylizowany na góralską chatę z oknami PCV… Wbrew pozorom, okna zrobione z drewna również są bardzo trwałe, choć mogą wymagać okresowej konserwacji, zwłaszcza w silnie nasłonecznionych budynkach. Można za to malować je na dowolny kolor, co nie jest możliwe w przypadku plastikowych okien. Użytkownicy drewnianych okien zgodnie mówią, że ich największą zaletą jest naturalny materiał, z którego je wykonano. Zapewnia on poczucie ciepła i przytulności oraz ma estetyczne walory. Niestety, za tego typu atuty już należy zapłacić. Niekwestionowaną wadą drewnianych okien dla wielu osób będzie ich cena, zwłaszcza w przypadku wyrobów posiadających renomę firm, które stosują najlepsze dostępne materiały. Wypada prócz powyższego pamiętać o tym, że okna są inwestycją na dłuższą perspektywę, jeśli chodzi o czas. Jest naprawdę wysoce prawdopodobne, że nawet nasze dzieci nie będą zmuszone ich zmieniać na nowe zważywszy na jakiś radykalny stopień spadku funkcjonalności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s